pol-aromatica
II KONFERENCJA AROMATERAPII





 

Ważna Informacja


PATRONI HONOROWI

                                                                                                                           

  DR WŁADYSŁAW BRUD         

                                                                                                           
 DR IWONA KONOPACKA -BRUD

II KONFERENCJA AROMATERAPII
POL-AROMATICA  

28-29 WRZEŚNIA 2024

POD TYTUŁEM : AROMATERAPIA STOSOWANA I PERSPEKTYWY JEJ ROZWOJU

                                                                                         ŁODŹ

Głównym celem tej konferencji jest pogłębienie wiedzy na temat stosowania aromaterapii w różnych dziedzinach życia, a także omówienie przyszłych kierunków rozwoju tej dziedziny. Organizatorzy chcą stworzyć platformę wymiany doświadczeń dla naukowców, terapeutów, producentów olejków eterycznych i innych zainteresowanych osób.

Konkretne cele konferencji  obejmują:

  • Prezentacja najnowszych badań naukowych: Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wynikami najnowszych badań dotyczących właściwości olejków eterycznych i ich wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

  • Omówienie praktycznych zastosowań aromaterapii: Eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat skutecznych metod wykorzystania aromaterapii w różnych obszarach, takich jak medycyna, kosmetyka, wellness czy aromatyzacja wnętrz.

  • Dyskusja na temat jakości olejków eterycznych: Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o kryteriach jakości olejków eterycznych, metodach ich produkcji i dystrybucji.

  • Promowanie współpracy między różnymi dziedzinami: Konferencja ma na celu stworzenie przestrzeni do nawiązywania kontaktów i współpracy między naukowcami, terapeutami, producentami i innymi zainteresowanymi osobami.

  • Popularyzacja aromaterapii: Organizatorzy chcą przyczynić się do zwiększenia świadomości społecznej na temat korzyści płynących z stosowania aromaterapii





PRELEGENCI I TEMATY WYKŁADÓW

GOŚĆ SPECJALNY

MICHEL DUBOST
ZAŁOŻYCIEL I PREZES  
Stowarzyszenia Producentów
Olejków Eterycznych Korsyki ( Aprohec)

ORAZ

DR   AGNIESZKA  LUDWICZUK

                                                                                                                        


PRELEGENCI NA KONFERENCJI

DR DOROTA ACKERMAN-SZULGIT

Doświadczenie neuropsychologiczne zdobywała w X Wojskowym Szpitalu z Polikliniką w Bydgoszczy na oddziale Neurochirurgii i Chirurgii Głowy oraz na Oddziale Psychiatrycznym. Obecnie, pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Współpracuje także z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi przy realizacji wykładów dotyczących wpływu olejków eterycznych na mózg, funkcje poznawcze oraz zastosowania aromaterapii w chorobach neurodegeneracyjnych.

Obszar Jej zainteresowań naukowych i badawczych to: oddziaływanie na mózg olejków eterycznych i adaptogenów, neuropsychologia, etnobotanika, neurodietetyka, neurobiologia emocji i empatii, neurochirurgia i psychochirurgia, a także psychologia społeczna.
W 2022 roku zadebiutowała w przestrzenia artystycznej, tworząc kompozycje zapachowe (z olejków eterycznych i aromatów spożywczych) do wystawy „Kwiatostany". Obecnie skupia się na rozwijaniu własnej marki ProAroma i tworzeniu funkcyjnych mieszanek aromaterapeutycznych w oparciu o dane z badań i literatury.

DR INŻ MAŁGORZATA DZIĘCIOŁ

Adiunkt na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jej działalność naukowa obejmuje zastosowanie analizy instrumentalnej (chromatografia, spektrofotometria) do badania składu produktów organicznych oraz kontroli i optymalizacji procesów. Aktualna tematyka badawcza dotyczy związków biologicznie aktywnych pochodzenia roślinnego, w szczególności olejków eterycznych, hydrolatów oraz ekstraktów, ich wyodrębniania, analizy składu oraz aktywności antyoksydacyjnej, farmakologicznej i pestycydowej. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, mocno zaangażowaną także w działalność dydaktyczną - prowadzi zajęcia ze studentami na kilku kierunkach studiów, również w języku angielskim, była promotorem ponad 50 prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich.

Prywatnie jest pasjonatką aromaterapii, nieustannie pogłębiającą swoją wiedzę na temat olejków eterycznych i ich praktycznych zastosowań. Od 2023 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego

DR  ANNA PIOTROWSKA

Absolwentka kierunku: Farmacja na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  W 2023 roku otrzymała habilitację na podstawie cyklu prac naukowych pod wspólnym tytułem: Ocena możliwości i zasadność wykorzystania zabiegów wibroterapii w kosmetologii, odnowie biologicznej i rehabilitacji.Od 2014 była adiunktem dydaktycznym w Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie, gdzie prowadziła zajęcia z przedmiotu: Podstawy biotechnologii kosmetycznej a od 2015 do dziś jest zatrudniona na stanowisku naukowo-dydaktycznym w AWF Krakowie. Jest kierownikiem Zakładu Chemii i Biochemii. Jako dydaktyk jest koordynatorem przedmiotów takich jak: Podstawy chemii, Chemia kosmetyczna, Aromaterapia, Farmakologia i Farmakologia w fizjoterapii, Kosmetyczne zastosowanie roślin i surowców naturalnych oraz Mechanizmy działania składników aktywnych w kosmetykach.Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Autorka i współautorka prawie 100 publikacji naukowych z zakresu farmakologii, kosmetologii, kultury fizycznej i zdrowia publicznego. W czasopiśmie Aromaterapia prowadzi cykl dotyczący wykorzystania olejów roślinnych w celach kosmetycznych i aromaterapeutycznyc


DR IGA SAMÓL

Doktor biochemii i biologii molekularnej roślin, zielarz - fitoterapeuta, naukowiec, wykładowca akademicki oraz w Polsce, Francji i Szwajcarii, członek Polskiego Towarzystwa Aromaterapii (PTA). Autorka wielu publikacji i recenzji naukowych w czołowych czasopismach naukowych, prelegentka na wielu zagranicznych konferencjach naukowych, autorka kursów i programów nauczania dla techników kursów zawodowych (laboranci biologii, chemii i farmakologii) w Szwajcarii, studentów wyższych uczelni w Polsce.Pracowała w czołowych ośrodkach badawczych na świecie od 2005 roku, najpierw we Francji (gdzie obroniła doktorat z biochemii roślin w 2009 roku na Université des Alpes w Grenoble) oraz  w Szwajcarii na Uniwersytecie Genewskim. Swoje badania naukowe skupiała wokół  fotosyntezy oraz mechanizmów adaptacyjnych roślin w odpowiedzi na wybrane stresy środowiskowe i ich wpływ na produkcję różnych metabolitów wtórnych roślin. Pracę te kontynuowała na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego jako adiunkt, gdzie równolegle prowadziła autorskie przedmioty o ziołach leczniczych i na Uniwersytecie Otwartym SGGW w Warszawie i poszerza w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, gdzie pracuje jako wykładowca. Założycielka Herbisamo  prowadzi kursy i warsztaty zielarskie.

kamila_1.PNGMGR KAMILA KUCHARSKA -AMBROŻEJ

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku chemia, specjalność chemia analityczna. Doktorant na Uniwersytecie w Białymstoku na Wydziale Chemii. Jest absolwentem studiów podyplomowych: Wiedza o kosmetykach i Chemia kosmetyczna, absolwentem studiów podyplomowych Biologia w szkole oraz absolwentem Podyplomowych Studiów Menadżerskich. Dodatkowo posiada kwalifikacje w zawodach tech. usług kosmetycznych, tech. sterylizacji medycznej, zielarz-fitoterapeuta (kod zawodu 323012). Jest czynnym egzaminatorem OKE w zakresie kwalifikacji tech. usług kosmetycznych. Jest także członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego (PTA) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów (PTCK).
Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych przedstawiając postery i komunikaty o tematyce dotyczącej badań zafałszowań w surowcach zielarskich. Autorka publikacji naukowych na temat badania autentyczności roślin zielarskich oraz artykułów popularno- naukowych publikowanych w „Food Control”, „Microchemical Journal”, „Postępach fitoterapii” oraz kwartalniku „ Aromaterapia”, w którym obecnie pełni funkcję sekretarza redakcji.
Posiada liczne doświadczenie w prowadzeniu webinarów i wykładów na temat chemii kosmetycznej i kosmetologii, metod dezynfekcji i sterylizacji instrumentarium medycznego oraz w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu chemii i biologii w szkołach policealnych dla dorosłych i liceum. Obecnie pracuje w Akademickiej Policealnej Szkole Medycznej oraz Akademickim Medycznym Liceum Ogólnokształcącym.


DR DANIEL STRUB

Mgr inż. biotechnologii molekularnej i biokatalizy – Katedra Chemii Bioorganicznej, Politechnika Wrocławska. - Studia podyplomowe: Bezpieczeństwo w utylizacji i gospodarowaniu substancjami chemicznymi, Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.2013 - Visiting Scholar, studiai: Haas School of Business, University of California Berkeley,  Doktorat z wyróżnieniem w dziedzinie chemii organicznej - Katedra Chemii Bioorganicznej, Wydział Chemiczny, Politechnika Wrocławska.2015 - do chwili obecnej - Studia podyplomowe: Aroma Trades Studies - University of Plymouth,   członkostwo:1. Brytyjskie Towarzystwo Perfumiarzy .2. Towarzystwo Top500 Innowatorów .3. Rada Młodych Naukowców przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego .4. Ekspert ds. nauki i techniki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju .5. Ekspert ds. Biznesu i Gospodarki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju . 6. Ekspert Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych Komisji Europejskiej. 7. Członek stałego komitetu naukoweg Międzynarodowego Sympozjum Olejków Eterycznych.KURSY 2009 – Instytut Genetyki Roślin i Badań Roślin Uprawnych im. Leibniza, stypendium Leonardo da Vinci.2013 - Haas School of Business, University of California, USA,  Program Top500 Innovators.2018 – Instytut Chemii, Uniwersytet w Nicei,  2019 - Warsztaty Brytyjskiego Towarzystwa Perfumiarzy,   2017 czerwiec - Nagroda Międzynarodowej Federacji Przemysłu Olejków Eterycznych i Aromatów (IFEAT)w dziedzinie syntezy nowych substancji zapachowych i oceny ich wpływu na środowisko. Nagroda  IFEA za osiągnięcia w dziedzinie syntezy chiralnych związków zapachowych.Nagroda  IFEAT za badania nad nowatorskimi półsyntetycznymi zapachami.2014  (IFEAT) za osiągnięcia naukowe i prezentację pt. Wykorzystanie składników olejków eterycznych z tui i kopru włoskiego w kierunku syntezy nowych związków zapachowych.

MGR MILENA IVANOVA 

MIFPA,MBA C-IDP

Niezależny dyrektor, doradca,  przedsiębiorca, założyciel OSHADHI Bułgaria. Milena jest wykwalifikowaną aromaterapeutką kliniczną z Instytutu Tradycyjnej Medycyny Ziołowej i Aromaterapii w Londynie w Wielkiej Brytanii (ITHMA), zaangażowaną zawodowo w aromaterapię przez ostatnie 8 lat. Jej praca dyplomowa, obroniona z wyróżnieniem na temat ZASTOSOWANIA OLEJKÓW ETERYCZNYCH W DENTYSTYCE: PRZEGLĄD PUBLIKACJI NAUKOWYCH. W latach 2020 - 2022 pełniła funkcję członka zarządu Międzynarodowej Federacji Profesjonalnych Aromaterapeutów IFPA (International Federation of Professional Aromatherapists) https://ifparoma.org/.
W latach 1997 - 2003 Milena mieszkała i pracowała w Warszawie. Nastepnie pracowała w USA, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kazachstanie i Rosji. Po 20 latach pracy w biznesie i finansach, w 2016 roku skupiła się na działalności biznesowej i społecznej w Bułgarii. W 2003 r. ukończyła studia MBA w INSEAD we Francji, a w 2018 r. uzyskała certyfikat niezależnego dyrektora INSEAD. Posługuje się siedmioma językami, w tym angielskim, francuskim, polskim, rosyjskim, niemieckim i włoskim (naturalnie oprócz rodzimego bułgarskiego).
Milena jest uczennicą Gabriela Mojaya, nauczyciela i autora licznych tekstów i prac naukowych na temat aromaterapii, uważanego za jednego z mózgów i nosiciela wiedzy i rozwoju aromaterapii w oparciu o prace naukowe i badania na całym świecie. Gabriel specjalizuje się w badaniu i stosowaniu olejków eterycznych i aromaterapii w połączeniu z medycyną wschodnią (w szczególności tradycyjną medycyną chińską).


 

MGR JUDYTA  GUTOWSKA -SIWEK

Ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2008 roku pracuje jako praktyk zmiany zachowania (w roli trenera kompetencji inter- i intra-personalnych, tzw. human skills, w roli specjalisty ds. uczenia i rozwoju czy kierownika merytorycznego dużych projektów szkoleniowych). Planuje procesy zmiany zachowania (indywidualne i grupowe) oraz wspiera innych w budowaniu własnej efektywności osobistej.
Od początku swojej aktywności zawodowej, wdraża i testuje różnorodne techniki pracy, np. programowanie neurolingwistyczne, coaching skoncentrowany na rozwiązaniach czy metodę Insights Discovery. Ostatnio swoją skrzynkę narzędziową poszerzyła o aromaterapię, kończąc studia podyplomowe z tego zakresu oraz uczestnicząc w jakościowych kursach doszkalających (np. AromaPsychologia w Tisserand Institute). A to wszystko po to, żeby coraz lepiej wspierać innych w dążeniu do szeroko pojętego dobrostanu.
Judyta to pasjonatka metodyki uczenia (się) dorosłych, nieustannie poszukująca nowych dróg do realnej zmiany zachowania. Jej klienci cenią ją za pozytywną energię, angażowanie odbiorców i praktyczne rozwiązania.




.






  MGR KLAUDIA HEINTZE

Perfumiarka, wykładowczyni i szkoleniowczyni.
Twórczyni kompozycji zapachowych, konsultantka niezależnych perfumiarzy, propagatorka sztuki perfumeryjnej.

Od 2012 roku prowadzi warsztaty perfumeryjne i zapachowe dla perfumerii, uczelni wyższych, grup pasjonatów i instytucji kultury.

Autorka artykułów o perfumach i recenzji.

Od 2008 roku prowadzi bloga o perfumach Sabbath of Senses (www.sabbathofsenses.com).








         


KATARZYNA STRYCZNIEWICZ 

jest autorką książki "Podstawy Aromaterapii w Pracy z Ciałem i Emocjami" oraz twórczynią marki Kasia R.A.W., oferującej najwyższej jakości olejki eteryczne. Jako doświadczona specjalistka w dziedzinie aromaterapii, Katarzyna prowadzi autorskie kursy i warsztaty zarówno w Polsce, jak i za granicą, koncentrując się na pracy z ciałem, równowadze hormonalnej oraz dobrostanie emocjonalnym. Łączy swoją wiedzę z zakresu aromaterapii z jogą, tworząc unikalne zajęcia wspierające zdrowie i harmonię wewnętrzną. Absolwentka Universities of Arts London oraz Yoga Academy w Tyrolu, zdobywała cenne doświadczenie m.in. w Chinach i na Bali. W codziennym życiu Katarzyna łączy pasję do aromaterapii, fitnessu i mindfulness, inspirując innych do odkrywania mocy płynącej z natury."

RADEK1.jpg

DR INZ RADOSŁAW PAWŁOWSKI

absolwent Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Politechniki Warszawskiej. Safety Assessor kosmetyczny, towaroznawca zielarski, chemik specjalista nanomateriałów, toksykolog.

Właściciel firmy Gopher Naturalnie. W ramach tej działalności prowadzi manufakturę kosmetyków naturalnych oraz kursy i szkolenia dotyczące bezpieczeństwa stosowania surowców kosmetycznych i zielarskich.
Aktywny saunamistrz z zamiłowaniem do seansów total experience i kosmetyki saunowej. Szkoleniowiec z zakresu kosmetyki saunowej i wykorzystania substancji roślinnych.
Publikuje artykuły branżowe dotyczące wykorzystania surowców kosmetycznych i zielarskich w pielęgnacji skóry oraz jej dysfunkcjach. Wykładowca chemii kosmetycznej i prawa kosmetycznego na kierunku Olejki eteryczne – technologie wytwarzania i praktyczne zastosowanie z aromaterapią na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.
Wykładowca Akademii Naturalnego Życia – instytucji szkoleniowej z zakresu fitoterapii i zielarstwa.
Prowadzi profil instagramowy o szerokiej tematyce z zakresu prawa kosmetycznego i receptury kosmetycznej @gopher_naturalnie


        



PRELEGENCI


  • dr Dorota Ackermann -  Szulgit
  • Michel  Dubost
  • dr Olga Czerwińska-Ledwig
  • dr hab . n. med. prof. Monika Sienkiewicz
  • mgr Marta -Dul
  • dr hab. n. farm Agnieszka Ludwiczuk
  • dr hab. Anna Piotrowska
  • mgr Klaudia Heintze
  • dr Iga Samól
  • mgr Andrzej  Miąsko
  • mgr Milena Ivanov -Bulgaria -MIFPA,MBA C-IDP
  • mgr Kamila Kucharska -Ambrożej
  • dr inż.Małgorzata- Dzięcioł
  • dr Daniel Strub
  •  Marie Noe -Czechy
  • dr Radosław Pawłowski
  • mgr Anna Bober
  • mgr Judyta Gutowska-Siwek
  • mgr Katarzyna Stryczniewicz


KUP BILET

MIEJSCE KONFERENCJI
Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna (bud. G)


90-213 Łódź, ul. Rewolucji 1905 roku numer 52


Aula G1 oraz Patio AHE




      ORGANIZATORZY

Destylarnia olejków i hydrolatów Paweł i Monika Piaseccy przy Instytucie Roślin Olejkowych i Aromaterapii

wraz z Centrum Kształcenia Podyplomowego
Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi
pod kierownictwem
Pani Ewy Oryńskiej i we współpracy z Polskim Towarzystwem Aromaterapetycznym

oraz   AVICENNA OIL

 i HERBISAMO -dr Iga Samól

CZĘŚĆ  ŚRODKÓW POZYSKANYCH Z ZAKUPU BILETÓW  PRZEZNACZONA  BĘDZIE NA WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI
POLSKIEGO TOWARZYSTWA AROMATERAPEUTYCZNEGO ORAZ  KWARTALNIKA  AROMATERAPIA.
PIENIĄDZE UZYSKANE OD WYSTAWCÓW ORAZ Z AUKCJI W TRAKCIE WYDARZENIA  PRZEZNACZONE ZOSTANĄ NA CEL CHARYTATYWNY ZWIĄZANY Z LECZNIEM CHORYCH DZIECI.