DR DOROTA ACKERMAN-SZULGIT
Obszar Jej zainteresowań naukowych i badawczych to: oddziaływanie na mózg olejków eterycznych i adaptogenów, neuropsychologia, etnobotanika, neurodietetyka, neurobiologia emocji i empatii, neurochirurgia i psychochirurgia, a także psychologia społeczna.
W 2022 roku zadebiutowała w przestrzenia artystycznej, tworząc kompozycje zapachowe (z olejków eterycznych i aromatów spożywczych) do wystawy „Kwiatostany". Obecnie skupia się na rozwijaniu własnej marki ProAroma i tworzeniu funkcyjnych mieszanek aromaterapeutycznych w oparciu o dane z badań i literatury.
Adiunkt na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jej działalność naukowa obejmuje zastosowanie analizy instrumentalnej (chromatografia, spektrofotometria) do badania składu produktów organicznych oraz kontroli i optymalizacji procesów. Aktualna tematyka badawcza dotyczy związków biologicznie aktywnych pochodzenia roślinnego, w szczególności olejków eterycznych, hydrolatów oraz ekstraktów, ich wyodrębniania, analizy składu oraz aktywności antyoksydacyjnej, farmakologicznej i pestycydowej. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, mocno zaangażowaną także w działalność dydaktyczną - prowadzi zajęcia ze studentami na kilku kierunkach studiów, również w języku angielskim, była promotorem ponad 50 prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich.
Prywatnie jest pasjonatką aromaterapii, nieustannie pogłębiającą swoją wiedzę na temat olejków eterycznych i ich praktycznych zastosowań. Od 2023 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego
DR ANNA PIOTROWSKA
Absolwentka kierunku: Farmacja na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2023 roku otrzymała habilitację na podstawie cyklu prac naukowych pod wspólnym tytułem: Ocena możliwości i zasadność wykorzystania zabiegów wibroterapii w kosmetologii, odnowie biologicznej i rehabilitacji.Od 2014 była adiunktem dydaktycznym w Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie, gdzie prowadziła zajęcia z przedmiotu: Podstawy biotechnologii kosmetycznej a od 2015 do dziś jest zatrudniona na stanowisku naukowo-dydaktycznym w AWF Krakowie. Jest kierownikiem Zakładu Chemii i Biochemii. Jako dydaktyk jest koordynatorem przedmiotów takich jak: Podstawy chemii, Chemia kosmetyczna, Aromaterapia, Farmakologia i Farmakologia w fizjoterapii, Kosmetyczne zastosowanie roślin i surowców naturalnych oraz Mechanizmy działania składników aktywnych w kosmetykach.Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Autorka i współautorka prawie 100 publikacji naukowych z zakresu farmakologii, kosmetologii, kultury fizycznej i zdrowia publicznego. W czasopiśmie Aromaterapia prowadzi cykl dotyczący wykorzystania olejów roślinnych w celach kosmetycznych i aromaterapeutycznyc
DR IGA SAMÓL
Doktor biochemii i biologii molekularnej roślin, zielarz - fitoterapeuta, naukowiec, wykładowca akademicki oraz w Polsce, Francji i Szwajcarii, członek Polskiego Towarzystwa Aromaterapii (PTA). Autorka wielu publikacji i recenzji naukowych w czołowych czasopismach naukowych, prelegentka na wielu zagranicznych konferencjach naukowych, autorka kursów i programów nauczania dla techników kursów zawodowych (laboranci biologii, chemii i farmakologii) w Szwajcarii, studentów wyższych uczelni w Polsce.Pracowała w czołowych ośrodkach badawczych na świecie od 2005 roku, najpierw we Francji (gdzie obroniła doktorat z biochemii roślin w 2009 roku na Université des Alpes w Grenoble) oraz w Szwajcarii na Uniwersytecie Genewskim. Swoje badania naukowe skupiała wokół fotosyntezy oraz mechanizmów adaptacyjnych roślin w odpowiedzi na wybrane stresy środowiskowe i ich wpływ na produkcję różnych metabolitów wtórnych roślin. Pracę te kontynuowała na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego jako adiunkt, gdzie równolegle prowadziła autorskie przedmioty o ziołach leczniczych i na Uniwersytecie Otwartym SGGW w Warszawie i poszerza w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, gdzie pracuje jako wykładowca. Założycielka Herbisamo prowadzi kursy i warsztaty zielarskie.